Inspirace jak zařídit dětský pokoj

Dětský pokoj vaše děti potřebují na spaní, hraní i učení. Musí se zde cítit bezpečně a příjemně. Zkuste maximálně využít každý metr a přemýšlejte tak, abyste jej do budoucna nemuseli zcela předělávat od základů. Na co myslet při zařizování dětského pokoje?

Investujte do základu a pak obměňujte jen doplňky

Dítě se potřebuje v pokojíčku cítit. Nechte navrhnout základ dětského pokoje tak, aby umožnil časem snadné změny. Investujte do kvalitního nábytku a vybavení, které lze snadno a levně obměnit barevnými doplňky a bytovými textiliemi. Je to levnější než výměna nábytku. Dbejte na dostatečný prostor pro hru a zvolte jednobarevnou podlahu, na které jsou vidět i kostičky malé lega.

Volte kvalitní materiály a světlé barvy

Materiály v dětském pokoji musí být zdravotně nezávadné, velmi odolné a snadno udržovatelné. Nic co studí, zadržuje prach nebo si nejste jistí povrchovou úpravou. Menší děti potřebují koberec pro hraní na zemi. Může jít i o podlahu ze dřeva nebo marmoleum. Volte neutrální, teplé a světlé barvy, zejména do malého prostoru. Zvolte pestré a originální doplňky, které snadno obměníte.

Zkuste nábytek na míru

Zde je třeba si uvědomit, že už s ním sice asi nebudete hýbat, takže základ pokoje bude stejný. Za to využijete všechny kouty a výklenky na maximum. Využije prostor od podlahy ke stropu, zvolte výsuvné či výklopné lůžko, nebo patrovou postel. Hlavně ať je dostatek místa pro vše potřebné. Rostoucí nábytek, jako pracovní stůl a židle podporují i správné držení těla.

Vytvořte koutek na hraní i na spaní

Dítě by mělo samostatně dostat na vše, co potřebuje. Potřebuje také kvalitní postel z masivu, dobrý rošt, matraci a klid na spaní. Rostoucí postel vám dovolí nastavit více délek, včetně délky roštu, jen měníte délku matrace. Pokud volíte patrovou postel, myslete na to, že u stropu je horko.

Dbejte na dostatek světla

Dbejte na dostatek denního světla a pomozte si i umělým. Volte usínací lampičky, praktická stropní led světla se stmívacím režimem a regulace barvy světla, i dobré světlo k psacímu stolu. Světelný tok by měl mít od 2 000 lm do 3 000 lm. Na okno dejte vhodné stínění pro úplné zatemnění. Ve tmě se totiž kvalitně spí. Nezapomeňte na schovávačku, domeček nebo bunkr.

Zdroj: aldis.org

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *